Zdjęcie: pixabay

Met Office wykrył rój latających mrówek

Wiadomości LokalneWyróżnione
Redakcja GP AI

Kilometrowy rój latających mrówek został zauważony w pobliżu południowego wybrzeża, co stało się tematem dyskusji w mediach społecznościowych. Radar pogodowy Met Office wykrył te owady w piątek, a wiele osób donosiło o obserwacjach „dnia latających mrówek”.

Prognostycy powiedzieli, że w tym czasie roku mrówki są często wykrywane na radarach przez około tydzień. Na radarach roje latających mrówek wyglądają podobnie jak opady deszczu, ale Met Office jest w stanie sprawdzić wskaźniki pogodowe, aby potwierdzić, czy to rzeczywiście deszcz, czy latające mrówki.

Latające mrówki są zauważane, gdy samce i nowe królowe opuszczają gniazdo w celu kopulacji. Wiele kolonii mrówek decyduje się na to samo wyjście w tym samym dniu. Według Królewskiego Towarzystwa Biologicznego nie jest to jednak zjawisko ograniczone do jednego dnia, ponieważ latające mrówki można dostrzec aż w 96% dni między czerwcem a wrześniem.

To zjawisko jest interesującym przykładem naturalnych cykli i zachowań, które mają miejsce w świecie zwierząt. Latające mrówki odgrywają ważną rolę w ekosystemie, a ich obecność może wpływać na różne aspekty środowiska, takie jak żywność dla innych zwierząt czy zapylanie roślin.

Chociaż rój latających mrówek na radarach może wydawać się nietypowym zjawiskiem, jest to całkowicie naturalne i przewidywalne zjawisko w określonym czasie roku.

źródło: sotland

ZOBACZ WIĘCEJ:
Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Zegarek
Jest godzina:
CIEKAWOSTKI - TECHNOLOGIE
„Warszawianka” na platformie SkyShowtime
19 czerwca na platformie SkyShowtime zadebiutuje 11-odcinkowy serial „Warszawianka”. W obsadzie Borys Szyc i Krystyna Janda „Warszawianka” to opowieść o tragikomicznych losach 40-letniego playboya, stołecznej legendy, który nieustająco walczy z rzeczywistością, próbując uchwycić sens własnego istnienia we współczesnym świecie. Franek Czułkowski „Czuły” to postać głęboko złożona – nieodpowiedzialny imprezowicz, seryjny uwodziciel, a jednocześnie przyjaciel wszystkich. W tę rolę wciela się Borys Szyc, który zauważa, że poza intrygującą fabułą wartością dodaną…
Pytania na egzaminie praktycznym na prawo jazdy w Wielkiej Brytanii
W Wielkiej Brytanii egzaminy praktyczne na prawo jazdy obejmują dwa zestawy pytań: „show me” i „tell me”. Pytania „show me” wymagają od kandydatów na kierowców zaprezentowania określonych czynności, podczas gdy pytania „tell me” wymagają od nich wyjaśnienia, jak należy wykonać określone czynności. Pytania „show me” Pytania „show me” są zadawane przez egzaminatorów podczas jazdy. Egzaminator poprosi kandydata na kierowcę o wykonanie określonej czynności, takiej jak sprawdzenie poziomu oleju lub oświetlenia.…
Ile kosztuje przeżycie w Wielkiej Brytanii?
Trudno jest podać jednoznaczną odpowiedź na to pytanie, ponieważ koszty życia różnią się w zależności od regionu, stylu życia i innych czynników. Jednak według dwóch organizacji charytatywnych, Joseph Rowntree Foundation (JRF) i Trussell Trust, tygodniowy koszt egzystencji na elementarnym poziomie w UK wynosi 120 funtów dla osoby dorosłej i 200 funtów dla pary. Koszyk zawierający „niezbędne produkty/usługi” został sporządzony przez JRF i Trussell Trust i składa się na niego: 37…
WYDARZENIA