Zdjęcie: google

Policja przechwytuje marihuanę o wartości 130 milionów funtów

Wiadomości LokalneWielka Brytania

Ogromna operacja policyjna prowadzi do zatrzymania prawie 1000 osób i przejęcia dużych ilości narkotyków i broni

Wielka Brytania, 6 lipca 2023 – Policja w całym kraju przeprowadziła największą operację przeciwko przestępczości zorganizowanej, która doprowadziła do zatrzymania blisko 1000 osób i przejęcia roślin konopi indyjskich o wartości szacowanej na 130 milionów funtów. Naloty, które odbyły się w czerwcu, objęły różne regiony Anglii i Walii, a ich celem było osłabienie działalności zorganizowanych gangów przestępczych.

W ramach operacji Mille, funkcjonariusze przechwycili ponad 180 000 roślin konopi indyjskich. Oprócz tego, skonfiskowano 20 sztuk broni palnej, 636 000 funtów w gotówce oraz 20 kg kokainy o potencjalnej wartości rynkowej 1 miliona funtów. Ta skoordynowana akcja została określona jako najbardziej znacząca tego rodzaju działania podjęte w brytyjskich organach ścigania.

Operacja Mille miała na celu zwalczanie działalności przestępczej związanej z handlem narkotykami, w szczególności z uprawą konopi indyjskich. Policja uważa, że zorganizowane grupy przestępcze wykorzystują tę działalność jako kluczowe źródło nielegalnych dochodów. Przy okazji tej operacji aresztowano również osoby powiązane z innymi przestępstwami, takimi jak pranie pieniędzy, przemyt narkotyków klasy A oraz przemoc.

Steve Jupp, szef Krajowej Rady Szefów Policji ds. poważnej i zorganizowanej przestępczości, podkreślił, że operacja ta zakłóciła znaczną część działalności przestępczej. Zaznaczył również, że zorganizowane sieci zajmujące się uprawą konopi indyjskich są często powiązane z innymi poważnymi przestępstwami, takimi jak handel narkotykami klasy A, współczesne niewolnictwo oraz przemoc i wyzysk.

Operacja ta zaangażowała około 11 000 funkcjonariuszy z wszystkich 43 sił policyjnych w Anglii i Walii, a także Narodowej Agencji ds. Przestępczości i Służby ds. Imigracji. Dotychczas ponad 450 osób, które zostały zatrzymane w wynikutej operacji, usłyszało zarzuty.

Jupp podkreślił, że przestępczość związana z konopiami indyjskimi, często postrzegana jako „niskiego poziomu”, wiąże się z wykorzystywaniem i przemocą stosowaną przez zorganizowane grupy przestępcze w celu ochrony swojego biznesu. Podkreślił również, że produkcja konopi indyjskich jest tylko jednym aspektem działalności przestępczej tych grup i że są one odpowiedzialne za szerszy wachlarz przestępstw, które wpływają na społeczności.

Krajowa Rada Szefów Policji (NPCC) pełni rolę koordynacyjną dla wszystkich sił policyjnych w Wielkiej Brytanii w celu ustalenia kierunku polityki. Operacja Mille, jako jedna z największych i najbardziej znaczących operacji przeciwko przestępczości zorganizowanej w historii Wielkiej Brytanii, przyczyni się do zgromadzenia istotnych danych wywiadowczych oraz osłabienia i dezorganizacji struktur przestępczych.

Ta skuteczna operacja policyjna stanowi ważny krok w walce z przestępczością zorganizowaną i pokazuje, że brytyjskie służby ścigania są zdeterminowane w zapewnianiu bezpieczeństwa społeczeństwu i zwalczaniu działalności przestępczej na szeroką skalę.

źródło:
ZOBACZ WIĘCEJ:
Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Zegarek
Jest godzina:
CIEKAWOSTKI - TECHNOLOGIE
Najbogatsi ludzie świata w 2023 roku
Elon Musk znów na czele Większość najbogatszych ludzi świata w 2023 roku wzbogaciła się. Na czele rankingu znalazł się Elon Musk, którego majątek wzrósł o 98 miliardów dolarów, czyli o więcej niż PKB Angoli. Brytyjski dziennik „The Guardian” oparł swoją publikację na liście 500 najbogatszych osób świata sporządzonej przez Bloomberg. W pierwszej dziesiątce znalazło się tylko dwóch obywateli krajów innych niż USA – Francuz Bernard Arnault i Hindus Mukesh Ambani.…
AKADEMIA PANA KLEKSA premiera 5 stycznia 2024
Akademia Pana Kleksa to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Jana Brzechwy, która opowiada o przygodach Adasia Niezgódki w niezwykłej akademii prowadzonej przez ekscentrycznego profesora Ambrożego Kleksa. Nowy film, wyreżyserowany przez Macieja Kawulskiego, jest wierną adaptacją książki, ale wprowadza też wiele nowych elementów, które sprawiają, że będzie on atrakcyjny dla widzów w każdym wieku. Akcja filmu rozgrywa się współcześnie. Ada Niezgódka to dziewczynka, która nie pasuje do otaczającego ją świata. Jest ciekawa…
Aneta Glam-Kurp: Święta i sylwestra spędzi w Miami
Uczestniczka programu „Królowa przetrwania” Aneta Glam-Kurp zapowiedziała, że w tym roku spędzi święta Bożego Narodzenia i sylwestra w Miami. Zazwyczaj święta spędzała w bikini na plaży w Saint-Barthélemy, ale tym razem ze względu na zawodowe obowiązki swojego partnera musiała zmienić plany. – Zazwyczaj jesteśmy w bikini na plaży, ale tym razem George musi być w Miami w związku z pracą, więc zostaniemy tam i spędzimy święta u znajomych – powiedziała…
WYDARZENIA