Zdjęcie:

Sieć sklepów Wilko jest na skraju bankructwa

Wiadomości Lokalne
Redakcja GP

Sieć sklepów Wilko, założona w 1930 roku przez rodzinę z Leicester, jest na skraju bankructwa. Firma złożyła zawiadomienie o zamiarze powołania administratora. Jej właściciele szukają inwestorów, którzy uratują biznes i miejsca pracy.

Wilko to popularna sieć sklepów z artykułami domowymi i ogrodniczymi. Firma ma ponad 400 sklepów w Wielkiej Brytanii i Irlandii. W ostatnich latach Wilko zmaga się z trudnościami finansowymi. Firma odnotowała spadek sprzedaży i zysków. Przyczyną problemów są rosnące koszty prowadzenia biznesu, takie jak koszty energii i wynajmu, a także spadek wydatków konsumenckich.

W 2022 roku Wilko zwolniło 400 pracowników w ramach oszczędności. Firma próbowała również ograniczyć koszty poprzez zamykanie sklepów i rezygnację z niektórych produktów. Jednak działania te nie przyniosły oczekiwanych efektów.

W tej sytuacji Wilko zdecydowało się złożyć zawiadomienie o zamiarze powołania administratora. Administrator będzie odpowiedzialny za sprzedaż majątku firmy i wypłacenie wierzycieli. W przypadku bankructwa Wilko może stracić pracę nawet 15 000 pracowników.

Bankructwo Wilko to kolejny sygnał trudnej sytuacji, w jakiej znalazły się brytyjskie firmy. W ostatnich latach wiele firm ogłosiło upadłość, w tym Debenhams, Arcadia Group i Thomas Cook. Rynek detaliczny jest w coraz trudniejszej sytuacji, a firmy muszą się dostosować do zmieniających się warunków rynkowych.

Bankructwo Wilko to także strata dla brytyjskiej gospodarki. Firma zatrudnia ponad 15 000 osób i jest jednym z największych pracodawców w sektorze detalicznym. Utrata miejsc pracy w Wilko będzie miała negatywny wpływ na gospodarkę.

źródło: TVN

ZOBACZ WIĘCEJ:
Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Zegarek
Jest godzina:
CIEKAWOSTKI - TECHNOLOGIE
„Warszawianka” na platformie SkyShowtime
19 czerwca na platformie SkyShowtime zadebiutuje 11-odcinkowy serial „Warszawianka”. W obsadzie Borys Szyc i Krystyna Janda „Warszawianka” to opowieść o tragikomicznych losach 40-letniego playboya, stołecznej legendy, który nieustająco walczy z rzeczywistością, próbując uchwycić sens własnego istnienia we współczesnym świecie. Franek Czułkowski „Czuły” to postać głęboko złożona – nieodpowiedzialny imprezowicz, seryjny uwodziciel, a jednocześnie przyjaciel wszystkich. W tę rolę wciela się Borys Szyc, który zauważa, że poza intrygującą fabułą wartością dodaną…
Pytania na egzaminie praktycznym na prawo jazdy w Wielkiej Brytanii
W Wielkiej Brytanii egzaminy praktyczne na prawo jazdy obejmują dwa zestawy pytań: „show me” i „tell me”. Pytania „show me” wymagają od kandydatów na kierowców zaprezentowania określonych czynności, podczas gdy pytania „tell me” wymagają od nich wyjaśnienia, jak należy wykonać określone czynności. Pytania „show me” Pytania „show me” są zadawane przez egzaminatorów podczas jazdy. Egzaminator poprosi kandydata na kierowcę o wykonanie określonej czynności, takiej jak sprawdzenie poziomu oleju lub oświetlenia.…
Ile kosztuje przeżycie w Wielkiej Brytanii?
Trudno jest podać jednoznaczną odpowiedź na to pytanie, ponieważ koszty życia różnią się w zależności od regionu, stylu życia i innych czynników. Jednak według dwóch organizacji charytatywnych, Joseph Rowntree Foundation (JRF) i Trussell Trust, tygodniowy koszt egzystencji na elementarnym poziomie w UK wynosi 120 funtów dla osoby dorosłej i 200 funtów dla pary. Koszyk zawierający „niezbędne produkty/usługi” został sporządzony przez JRF i Trussell Trust i składa się na niego: 37…
WYDARZENIA