Zdjęcie:

Sieć sklepów Wilko jest na skraju bankructwa

Wiadomości Lokalne
Redakcja GP

Sieć sklepów Wilko, założona w 1930 roku przez rodzinę z Leicester, jest na skraju bankructwa. Firma złożyła zawiadomienie o zamiarze powołania administratora. Jej właściciele szukają inwestorów, którzy uratują biznes i miejsca pracy.

Wilko to popularna sieć sklepów z artykułami domowymi i ogrodniczymi. Firma ma ponad 400 sklepów w Wielkiej Brytanii i Irlandii. W ostatnich latach Wilko zmaga się z trudnościami finansowymi. Firma odnotowała spadek sprzedaży i zysków. Przyczyną problemów są rosnące koszty prowadzenia biznesu, takie jak koszty energii i wynajmu, a także spadek wydatków konsumenckich.

W 2022 roku Wilko zwolniło 400 pracowników w ramach oszczędności. Firma próbowała również ograniczyć koszty poprzez zamykanie sklepów i rezygnację z niektórych produktów. Jednak działania te nie przyniosły oczekiwanych efektów.

W tej sytuacji Wilko zdecydowało się złożyć zawiadomienie o zamiarze powołania administratora. Administrator będzie odpowiedzialny za sprzedaż majątku firmy i wypłacenie wierzycieli. W przypadku bankructwa Wilko może stracić pracę nawet 15 000 pracowników.

Bankructwo Wilko to kolejny sygnał trudnej sytuacji, w jakiej znalazły się brytyjskie firmy. W ostatnich latach wiele firm ogłosiło upadłość, w tym Debenhams, Arcadia Group i Thomas Cook. Rynek detaliczny jest w coraz trudniejszej sytuacji, a firmy muszą się dostosować do zmieniających się warunków rynkowych.

Bankructwo Wilko to także strata dla brytyjskiej gospodarki. Firma zatrudnia ponad 15 000 osób i jest jednym z największych pracodawców w sektorze detalicznym. Utrata miejsc pracy w Wilko będzie miała negatywny wpływ na gospodarkę.

źródło: TVN

ZOBACZ WIĘCEJ:
Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Zegarek
Jest godzina:
CIEKAWOSTKI - TECHNOLOGIE
Najbogatsi ludzie świata w 2023 roku
Elon Musk znów na czele Większość najbogatszych ludzi świata w 2023 roku wzbogaciła się. Na czele rankingu znalazł się Elon Musk, którego majątek wzrósł o 98 miliardów dolarów, czyli o więcej niż PKB Angoli. Brytyjski dziennik „The Guardian” oparł swoją publikację na liście 500 najbogatszych osób świata sporządzonej przez Bloomberg. W pierwszej dziesiątce znalazło się tylko dwóch obywateli krajów innych niż USA – Francuz Bernard Arnault i Hindus Mukesh Ambani.…
AKADEMIA PANA KLEKSA premiera 5 stycznia 2024
Akademia Pana Kleksa to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Jana Brzechwy, która opowiada o przygodach Adasia Niezgódki w niezwykłej akademii prowadzonej przez ekscentrycznego profesora Ambrożego Kleksa. Nowy film, wyreżyserowany przez Macieja Kawulskiego, jest wierną adaptacją książki, ale wprowadza też wiele nowych elementów, które sprawiają, że będzie on atrakcyjny dla widzów w każdym wieku. Akcja filmu rozgrywa się współcześnie. Ada Niezgódka to dziewczynka, która nie pasuje do otaczającego ją świata. Jest ciekawa…
Aneta Glam-Kurp: Święta i sylwestra spędzi w Miami
Uczestniczka programu „Królowa przetrwania” Aneta Glam-Kurp zapowiedziała, że w tym roku spędzi święta Bożego Narodzenia i sylwestra w Miami. Zazwyczaj święta spędzała w bikini na plaży w Saint-Barthélemy, ale tym razem ze względu na zawodowe obowiązki swojego partnera musiała zmienić plany. – Zazwyczaj jesteśmy w bikini na plaży, ale tym razem George musi być w Miami w związku z pracą, więc zostaniemy tam i spędzimy święta u znajomych – powiedziała…
WYDARZENIA