Artykuł GŁOS POLONII COM
Zdjęcie:

Wielka Brytania ostrzeżona. Generał alarmuje: Będzie krwawy atak na Wyspach

Wiadomości Lokalne

Według doniesień gazety „The Mirror”, brytyjscy terroryści z Państwa Islamskiego planują przeprowadzenie morderczego ataku w Wielkiej Brytanii. Generał Abdul Wahab el-Saadi ostrzegł, że jest to planowany wielki atak. Przedstawiciele irackiego wywiadu informują, że terroryści z ISIS, którzy mają obywatelstwo brytyjskie, planują przeprowadzić szeroko zakrojony atak na terytorium Wielkiej Brytanii.

Generał Abdul Wahab el-Saadi, najwyższy rangą dowódca sił antyterrorystycznych w Iraku, podczas rozmowy z brytyjskim dziennikiem potwierdził, że mają informacje na temat planów terrorystów z Państwa Islamskiego. Jego elitarne siły specjalne, znane jako Złota Dywizja, odkryły plany międzynarodowego spisku wymierzonego przeciwko Wielkiej Brytanii. Odkrycie nastąpiło krótko po zlikwidowaniu dziesiątek terrorystów w pustynnej kryjówce.

Analizując sytuację, zauważa się, że problemy związane ze zdrowiem psychicznym personelu NHS stają się coraz poważniejsze. W 2022 roku wskaźnik absencji personelu z powodu choroby był rekordowo wysoki, a liczba pracowników, którzy nie mogli stawić się do pracy z powodu problemów zdrowotnych, przekroczyła liczbę z czasów pandemii koronawirusa. Dane te, przeanalizowane przez Nuffield Trust na zlecenie BBC, pokazują wzrost o 29% w porównaniu do roku 2019, który był ostatnim pełnym rokiem przed wybuchem pandemii Covid-19.

Szczególnie dotkliwe są problemy związane ze zdrowiem psychicznym personelu medycznego, które stanowią główny czynnik wpływający na ich stan zdrowia. Oprócz tego, problemy takie jak przeziębienia, kaszel, trudności z oddychaniem oraz nawrót grypy po zakończeniu pandemii przyczyniły się do znacznego wzrostu absencji.

W kontekście tych wyzwań, istotne jest, aby zrozumieć i uwzględnić wpływ pracy w sektorze medycznym na zdrowie psychiczne personelu NHS. Codzienne obowiązki, emocjonalne napięcie, nadmiar pracy i trudności związane z pandemią mają ogromny wpływ na dobrostan pracowników. Zdrowie psychiczne personelu medycznego jest niezbędne dla zapewnienia wysokiej jakości opieki pacjentom, dlatego konieczne jest podjęcie działań mających na celu ochronę i wsparcie personelu.

W obliczu narastającego zagrożenia terrorystycznego w Wielkiej Brytanii, Joint Terrorism Analysis Centre ustaliło, że poziom zagrożenia terrorystycznego jest obecnie „znaczny”, co oznacza, że istnieje prawdopodobieństwo ataku. Władze brytyjskie oraz zachodnie agencje wywiadowcze pracują obecnie nad potwierdzeniem informacji dotyczących planowanego ataku.

Wszelkie doniesienia o potencjalnych atakach terrorystycznych są traktowane bardzo poważnie, a odpowiednie środki ostrożności powinny zostać podjęte w celu zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom. Wielka Brytania musi być gotowa na takie sytuacje i kontynuować ścisłą współpracę międzynarodową w celu zwalczania terroryzmu i ochrony swojego społeczeństwa.

źródło:
ZOBACZ WIĘCEJ:
Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Zegarek
Jest godzina:
CIEKAWOSTKI - TECHNOLOGIE
„Warszawianka” na platformie SkyShowtime
19 czerwca na platformie SkyShowtime zadebiutuje 11-odcinkowy serial „Warszawianka”. W obsadzie Borys Szyc i Krystyna Janda „Warszawianka” to opowieść o tragikomicznych losach 40-letniego playboya, stołecznej legendy, który nieustająco walczy z rzeczywistością, próbując uchwycić sens własnego istnienia we współczesnym świecie. Franek Czułkowski „Czuły” to postać głęboko złożona – nieodpowiedzialny imprezowicz, seryjny uwodziciel, a jednocześnie przyjaciel wszystkich. W tę rolę wciela się Borys Szyc, który zauważa, że poza intrygującą fabułą wartością dodaną…
Pytania na egzaminie praktycznym na prawo jazdy w Wielkiej Brytanii
W Wielkiej Brytanii egzaminy praktyczne na prawo jazdy obejmują dwa zestawy pytań: „show me” i „tell me”. Pytania „show me” wymagają od kandydatów na kierowców zaprezentowania określonych czynności, podczas gdy pytania „tell me” wymagają od nich wyjaśnienia, jak należy wykonać określone czynności. Pytania „show me” Pytania „show me” są zadawane przez egzaminatorów podczas jazdy. Egzaminator poprosi kandydata na kierowcę o wykonanie określonej czynności, takiej jak sprawdzenie poziomu oleju lub oświetlenia.…
Ile kosztuje przeżycie w Wielkiej Brytanii?
Trudno jest podać jednoznaczną odpowiedź na to pytanie, ponieważ koszty życia różnią się w zależności od regionu, stylu życia i innych czynników. Jednak według dwóch organizacji charytatywnych, Joseph Rowntree Foundation (JRF) i Trussell Trust, tygodniowy koszt egzystencji na elementarnym poziomie w UK wynosi 120 funtów dla osoby dorosłej i 200 funtów dla pary. Koszyk zawierający „niezbędne produkty/usługi” został sporządzony przez JRF i Trussell Trust i składa się na niego: 37…
WYDARZENIA