Artykuł GŁOS POLONII COM
Zdjęcie:

Wielka Brytania ostrzeżona. Generał alarmuje: Będzie krwawy atak na Wyspach

Wiadomości Lokalne

Według doniesień gazety „The Mirror”, brytyjscy terroryści z Państwa Islamskiego planują przeprowadzenie morderczego ataku w Wielkiej Brytanii. Generał Abdul Wahab el-Saadi ostrzegł, że jest to planowany wielki atak. Przedstawiciele irackiego wywiadu informują, że terroryści z ISIS, którzy mają obywatelstwo brytyjskie, planują przeprowadzić szeroko zakrojony atak na terytorium Wielkiej Brytanii.

Generał Abdul Wahab el-Saadi, najwyższy rangą dowódca sił antyterrorystycznych w Iraku, podczas rozmowy z brytyjskim dziennikiem potwierdził, że mają informacje na temat planów terrorystów z Państwa Islamskiego. Jego elitarne siły specjalne, znane jako Złota Dywizja, odkryły plany międzynarodowego spisku wymierzonego przeciwko Wielkiej Brytanii. Odkrycie nastąpiło krótko po zlikwidowaniu dziesiątek terrorystów w pustynnej kryjówce.

Analizując sytuację, zauważa się, że problemy związane ze zdrowiem psychicznym personelu NHS stają się coraz poważniejsze. W 2022 roku wskaźnik absencji personelu z powodu choroby był rekordowo wysoki, a liczba pracowników, którzy nie mogli stawić się do pracy z powodu problemów zdrowotnych, przekroczyła liczbę z czasów pandemii koronawirusa. Dane te, przeanalizowane przez Nuffield Trust na zlecenie BBC, pokazują wzrost o 29% w porównaniu do roku 2019, który był ostatnim pełnym rokiem przed wybuchem pandemii Covid-19.

Szczególnie dotkliwe są problemy związane ze zdrowiem psychicznym personelu medycznego, które stanowią główny czynnik wpływający na ich stan zdrowia. Oprócz tego, problemy takie jak przeziębienia, kaszel, trudności z oddychaniem oraz nawrót grypy po zakończeniu pandemii przyczyniły się do znacznego wzrostu absencji.

W kontekście tych wyzwań, istotne jest, aby zrozumieć i uwzględnić wpływ pracy w sektorze medycznym na zdrowie psychiczne personelu NHS. Codzienne obowiązki, emocjonalne napięcie, nadmiar pracy i trudności związane z pandemią mają ogromny wpływ na dobrostan pracowników. Zdrowie psychiczne personelu medycznego jest niezbędne dla zapewnienia wysokiej jakości opieki pacjentom, dlatego konieczne jest podjęcie działań mających na celu ochronę i wsparcie personelu.

W obliczu narastającego zagrożenia terrorystycznego w Wielkiej Brytanii, Joint Terrorism Analysis Centre ustaliło, że poziom zagrożenia terrorystycznego jest obecnie „znaczny”, co oznacza, że istnieje prawdopodobieństwo ataku. Władze brytyjskie oraz zachodnie agencje wywiadowcze pracują obecnie nad potwierdzeniem informacji dotyczących planowanego ataku.

Wszelkie doniesienia o potencjalnych atakach terrorystycznych są traktowane bardzo poważnie, a odpowiednie środki ostrożności powinny zostać podjęte w celu zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom. Wielka Brytania musi być gotowa na takie sytuacje i kontynuować ścisłą współpracę międzynarodową w celu zwalczania terroryzmu i ochrony swojego społeczeństwa.

źródło:
ZOBACZ WIĘCEJ:
Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Zegarek
Jest godzina:
CIEKAWOSTKI - TECHNOLOGIE
Najbogatsi ludzie świata w 2023 roku
Elon Musk znów na czele Większość najbogatszych ludzi świata w 2023 roku wzbogaciła się. Na czele rankingu znalazł się Elon Musk, którego majątek wzrósł o 98 miliardów dolarów, czyli o więcej niż PKB Angoli. Brytyjski dziennik „The Guardian” oparł swoją publikację na liście 500 najbogatszych osób świata sporządzonej przez Bloomberg. W pierwszej dziesiątce znalazło się tylko dwóch obywateli krajów innych niż USA – Francuz Bernard Arnault i Hindus Mukesh Ambani.…
AKADEMIA PANA KLEKSA premiera 5 stycznia 2024
Akademia Pana Kleksa to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Jana Brzechwy, która opowiada o przygodach Adasia Niezgódki w niezwykłej akademii prowadzonej przez ekscentrycznego profesora Ambrożego Kleksa. Nowy film, wyreżyserowany przez Macieja Kawulskiego, jest wierną adaptacją książki, ale wprowadza też wiele nowych elementów, które sprawiają, że będzie on atrakcyjny dla widzów w każdym wieku. Akcja filmu rozgrywa się współcześnie. Ada Niezgódka to dziewczynka, która nie pasuje do otaczającego ją świata. Jest ciekawa…
Aneta Glam-Kurp: Święta i sylwestra spędzi w Miami
Uczestniczka programu „Królowa przetrwania” Aneta Glam-Kurp zapowiedziała, że w tym roku spędzi święta Bożego Narodzenia i sylwestra w Miami. Zazwyczaj święta spędzała w bikini na plaży w Saint-Barthélemy, ale tym razem ze względu na zawodowe obowiązki swojego partnera musiała zmienić plany. – Zazwyczaj jesteśmy w bikini na plaży, ale tym razem George musi być w Miami w związku z pracą, więc zostaniemy tam i spędzimy święta u znajomych – powiedziała…
WYDARZENIA