British Gas zarobiło fortunę na kryzysie energetycznym

British Gas zarobiło fortunę na kryzysie energetycznym

Wielka Brytania
| Redakcja GP

British Gas zarobiło rekordowe 969 milionów funtów w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2023 roku, w czasie gdy gospodarstwa domowe zmagały się z wysokimi rachunkami za energię.

Spółka macierzysta British Gas, Centrica, ujawniła, że ​​jej zyski wzrosły o 889% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Wzrost zysków był napędzany przez gwałtowny wzrost cen energii, które wzrosły o ponad 50% od początku roku.

Wzrost cen energii miał katastrofalny wpływ na gospodarstwa domowe w Wielkiej Brytanii. Większość gospodarstw domowych płaci teraz więcej za energię niż kiedykolwiek wcześniej, a wiele osób zmaga się z opłacaniem rachunków.

Oburzeni wysokimi rachunkami za energię, konsumenci i organizacje charytatywne domagają się od British Gas i innych firm energetycznych obniżenia cen.

Kanclerz skarbu Jeremy Hunt powiedział, że firmy energetyczne muszą „powiedzieć nam, co robią, aby obniżyć koszty utrzymania swoich klientów”.

Centrica powiedziała, że ​​podejmuje kroki, aby pomóc swoim klientom, w tym oferując obniżki cen i pomagając ludziom w przejściu na bardziej efektywne energetycznie rozwiązania.

Jednak konsumenci i organizacje charytatywne twierdzą, że ​​firmy energetyczne powinny zrobić więcej, aby pomóc ludziom walczącym z kryzysem energetycznym.

Wydarzenia
Reklama

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły