Kate Middleton zastąpi Karola III jako patrona Royal Thames Yacht Club?

Kate Middleton zastąpi Karola III jako patrona Royal Thames Yacht Club?

Wielka Brytania
| Redakcja GP

Księżna Kate Middleton jest typowana do zastąpienia króla Karola III jako patrona Royal Thames Yacht Club. Według brytyjskiego dziennika „Daily Mail”, klub jachtowy wyraża nadzieję, że księżna zgodzi się na tę rolę.

Kate Middleton jest znaną miłośniczką żeglarstwa. Wzięła udział w kilku imprezach żeglarskich, w tym w regatach na wyspie Wight, gdzie promowała żeglarstwo wśród kobiet. Jest również patronką kilku organizacji charytatywnych, w tym fundacji wspierającej żeglarstwo wśród dzieci.

Royal Thames Yacht Club jest najstarszym i najbardziej prestiżowym klubem jachtowym w Wielkiej Brytanii. Klub ma ponad 3000 członków, w tym wielu znanych osobistości, takich jak książę Filip i książę Karol.

Protokół królewski nakazuje, aby księżna Kate złożyła wniosek o patronat w klubie jachtowym. Jeśli księżna wyrazi zgodę, będzie drugą kobietą w historii, która będzie patronką Royal Thames Yacht Club. Pierwszą kobietą była królowa Elżbieta II.

Księżna Kate jest ulubienicą Brytyjczyków. Jest postrzegana jako sympatyczna i charyzmatyczna osoba. Jest również aktywna w pracy społecznej. Patronat nad Royal Thames Yacht Club byłby kolejnym potwierdzeniem jej pozycji jako ważna członkini rodziny królewskiej.

Wydarzenia
Reklama

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły