Zdjęcie: tweeter

Kate Middleton zastąpi Karola III jako patrona Royal Thames Yacht Club?

Wiadomości LokalneWielka Brytania
Redakcja GP

Księżna Kate Middleton jest typowana do zastąpienia króla Karola III jako patrona Royal Thames Yacht Club. Według brytyjskiego dziennika „Daily Mail”, klub jachtowy wyraża nadzieję, że księżna zgodzi się na tę rolę.

Kate Middleton jest znaną miłośniczką żeglarstwa. Wzięła udział w kilku imprezach żeglarskich, w tym w regatach na wyspie Wight, gdzie promowała żeglarstwo wśród kobiet. Jest również patronką kilku organizacji charytatywnych, w tym fundacji wspierającej żeglarstwo wśród dzieci.

Royal Thames Yacht Club jest najstarszym i najbardziej prestiżowym klubem jachtowym w Wielkiej Brytanii. Klub ma ponad 3000 członków, w tym wielu znanych osobistości, takich jak książę Filip i książę Karol.

Protokół królewski nakazuje, aby księżna Kate złożyła wniosek o patronat w klubie jachtowym. Jeśli księżna wyrazi zgodę, będzie drugą kobietą w historii, która będzie patronką Royal Thames Yacht Club. Pierwszą kobietą była królowa Elżbieta II.

Księżna Kate jest ulubienicą Brytyjczyków. Jest postrzegana jako sympatyczna i charyzmatyczna osoba. Jest również aktywna w pracy społecznej. Patronat nad Royal Thames Yacht Club byłby kolejnym potwierdzeniem jej pozycji jako ważna członkini rodziny królewskiej.

źródło: i.pl

ZOBACZ WIĘCEJ:
Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Zegarek
Jest godzina:
CIEKAWOSTKI - TECHNOLOGIE
Pakosińska o rozstaniu z Kabaretem
Katarzyna Pakosińska o rozstaniu z Kabaretem Moralnego Niepokoju: trudny czas, ale słuszna decyzja Katarzyna Pakosińska otwarcie mówi o kulisach rozstania z Kabaretem Moralnego Niepokoju, z którym związana była przez 15 lat (1996-2011). Podkreśla, że decyzja o odejściu nie była łatwa, ale z perspektywy czasu uważa ją za słuszną. Artystka przyznaje, że w tamtym czasie narastały napięcia i pogarszały się relacje między nią a pozostałymi członkami kabaretu. To, w połączeniu z…
Najbogatsi ludzie świata w 2023 roku
Elon Musk znów na czele Większość najbogatszych ludzi świata w 2023 roku wzbogaciła się. Na czele rankingu znalazł się Elon Musk, którego majątek wzrósł o 98 miliardów dolarów, czyli o więcej niż PKB Angoli. Brytyjski dziennik „The Guardian” oparł swoją publikację na liście 500 najbogatszych osób świata sporządzonej przez Bloomberg. W pierwszej dziesiątce znalazło się tylko dwóch obywateli krajów innych niż USA – Francuz Bernard Arnault i Hindus Mukesh Ambani.…
AKADEMIA PANA KLEKSA premiera 5 stycznia 2024
Akademia Pana Kleksa to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Jana Brzechwy, która opowiada o przygodach Adasia Niezgódki w niezwykłej akademii prowadzonej przez ekscentrycznego profesora Ambrożego Kleksa. Nowy film, wyreżyserowany przez Macieja Kawulskiego, jest wierną adaptacją książki, ale wprowadza też wiele nowych elementów, które sprawiają, że będzie on atrakcyjny dla widzów w każdym wieku. Akcja filmu rozgrywa się współcześnie. Ada Niezgódka to dziewczynka, która nie pasuje do otaczającego ją świata. Jest ciekawa…
WYDARZENIA