Tragedia w Wimbledonie

Tragedia w Wimbledonie

Tragedia w Wimbledonie: Dziewczynka nie żyje, 17 osób rannych po wjeździe samochodu w budynek szkoły.

Wynik tragicznego wypadku w Wimbledonie, samochód wjechał w budynek szkoły podstawowej, zginęła jedna dziewczynka, a 17 osób zostało rannych. Zdarzenie, które miało miejsce przed godziną dziesiątą czasu lokalnego, nie jest traktowane jako związane z terroryzmem, poinformowała lokalna policja.

Policja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu o godzinie 9:54. Kierująca samochodem, kobieta w wieku około 40 lat, została aresztowana pod zarzutem spowodowania śmierci przez niebezpieczną jazdę. Według relacji świadków, w chwili wypadku uczniowie szkoły brali udział w uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego.

Detektyw nadinspektor lokalnej policji, Clair Kelland, skomentowała tragiczną wiadomość, wyrażając swoje współczucie dla rodziny i przyjaciół zmarłej dziewczynki oraz osób, które doświadczyły dzisiejszego tragicznego wydarzenia.

Informacje przekazane przez „Evening Standard” wskazują, że dziewięcioro poszkodowanych znajduje się w stanie ciężkim. Na miejscu pracowały służby ratunkowe, w tym ratownicy medyczni i straż pożarna, wspierani przez helikopter lotniczego pogotowia ratunkowego.

Camp Road, gdzie znajduje się szkoła, to wąska, podmiejska ulica, charakteryzująca się spokojnym otoczeniem. Według informacji BBC, w The Study Prep School uczą się dziewczęta w wieku od 4 do 11 lat.

Maciej Woroch, korespondent Faktów TVN, podkreśla, że miejsce, gdzie doszło do wypadku, nie jest bezpośrednio związane z kortami tenisowymi ani obszarem, gdzie odbywa się turniej wimbledonu. Jednak okolica Wimbledonu jest obecnie centrum zainteresowania ze względu na trwający turniej tenisowy.

Poseł Stephen Hammond skomentował tragiczne wydarzenie, określając je jako bolesne i niepokojące.

Ta tragiczna sytuacja w Wimbledonie jest przypomnieniem o konieczności zachowania ostrożności i bezpieczeństwa na drogach oraz potrzebie ochrony naszych szkół jako miejsc, gdzie nasze dzieci powinny czuć się bezpiecznie i chronione.

Wydarzenia
Reklama

Najnowsze artykuły
Najnowsze artykuły