Zdjęcie:

Zmiany w przepisach imigracyjnych w Wielkiej Brytanii

Wiadomości LokalneWielka Brytania
Redakcja GP

Brytyjski rząd poinformował o wprowadzeniu zmian w przepisach imigracyjnych. Dotyczą one osób, które po Brexicie otrzymały tzw. pre-settled status (tymczasowy status osoby osiedlonej).

Zgodnie z nowymi przepisami, status pre-settled zostanie automatycznie przedłużony o kolejne 2 lata. Oznacza to, że osoby, które nie złożą wniosku o zmianę statusu na settled status, będą mogły nadal mieszkać i pracować w Wielkiej Brytanii bez obaw o utratę legalnego pobytu.

Zmiany zostały wprowadzone w związku z orzeczeniem sądu z 2022 roku, w którym uznano, że program EU Settlement Scheme narusza umowę o wystąpieniu między Wielką Brytanią a UE. Sąd orzekł, że wymaganie od posiadaczy pre-settled status złożenia wniosku o zmianę statusu na settled status jest niezgodne z prawem.

Dzięki zmianom wprowadzonym przez brytyjski rząd, osoby z pre-settled status będą miały więcej czasu na zalegalizowanie swojego pobytu w Wielkiej Brytanii. Po dwóch latach, jeśli nie złożą wniosku o zmianę statusu, ich pre-settled status wygaśnie.

Brytyjski rząd zapowiedział również, że chce zautomatyzować cały proces uzyskiwania settled status. Oznacza to, że osoby z pre-settled status będą mogły automatycznie otrzymać settled status, jeśli spełnią określone kryteria. Proces miałby odbywać się bez konieczności składania jakiegokolwiek wniosku i ma rozpocząć się już w 2024 roku.

Nowe przepisy są pozytywną zmianą dla osób, które po Brexicie otrzymały pre-settled status. Dzięki nim będą mogły nadal mieszkać i pracować w Wielkiej Brytanii bez obaw o utratę legalnego pobytu.

źródło: Polemi

ZOBACZ WIĘCEJ:
Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Zegarek
Jest godzina:
CIEKAWOSTKI - TECHNOLOGIE
Najbogatsi ludzie świata w 2023 roku
Elon Musk znów na czele Większość najbogatszych ludzi świata w 2023 roku wzbogaciła się. Na czele rankingu znalazł się Elon Musk, którego majątek wzrósł o 98 miliardów dolarów, czyli o więcej niż PKB Angoli. Brytyjski dziennik „The Guardian” oparł swoją publikację na liście 500 najbogatszych osób świata sporządzonej przez Bloomberg. W pierwszej dziesiątce znalazło się tylko dwóch obywateli krajów innych niż USA – Francuz Bernard Arnault i Hindus Mukesh Ambani.…
AKADEMIA PANA KLEKSA premiera 5 stycznia 2024
Akademia Pana Kleksa to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Jana Brzechwy, która opowiada o przygodach Adasia Niezgódki w niezwykłej akademii prowadzonej przez ekscentrycznego profesora Ambrożego Kleksa. Nowy film, wyreżyserowany przez Macieja Kawulskiego, jest wierną adaptacją książki, ale wprowadza też wiele nowych elementów, które sprawiają, że będzie on atrakcyjny dla widzów w każdym wieku. Akcja filmu rozgrywa się współcześnie. Ada Niezgódka to dziewczynka, która nie pasuje do otaczającego ją świata. Jest ciekawa…
Aneta Glam-Kurp: Święta i sylwestra spędzi w Miami
Uczestniczka programu „Królowa przetrwania” Aneta Glam-Kurp zapowiedziała, że w tym roku spędzi święta Bożego Narodzenia i sylwestra w Miami. Zazwyczaj święta spędzała w bikini na plaży w Saint-Barthélemy, ale tym razem ze względu na zawodowe obowiązki swojego partnera musiała zmienić plany. – Zazwyczaj jesteśmy w bikini na plaży, ale tym razem George musi być w Miami w związku z pracą, więc zostaniemy tam i spędzimy święta u znajomych – powiedziała…
WYDARZENIA