Wspólne świętowanie 70 lecia Stowarzyszenia Przyjaciół Polskich Weteranów

Stowarzyszenie Przyjaciół Polskich Weteranów Nr11 w Londynie zorganizowało przepiękny Opłatek koleżeński połączony z obchodami 70-lecia założenia Koła.

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

W dniu 11 stycznia w Posku Restauracji Łowiczanka Członkowie Koła SPPW Nr 309 w Southampton mieli zaszczyt uczestniczyc w tej uroczystości, spotkać wielu znamienitych weteranów z rodzinami i ich przyjaciół. Honorowymi gośćmi na spotkaniu byli Konsul Generalny RP w Londynie Krzysztof Grzelczyk, Prezes POSKu Joanna Mudzinska, Przewodniczący honorowy SPPW mjr Otton Hulacki oraz wielu znamienitych gości wraz z rodzinami.Na początku spotkania Opłatek pobłogosławił Ks dziekan Jerzy Januszkiewicz przewodnicząc modlitwie. Po czym wszyscy składali sobie życzenia.
Mieliśmy zaszczyt wysłuchać wigilijnego wiersza Jednostek Wojskowych na Środkowym Wschodzie recytowany z pamięci przez płk Zdzisława Picheta- niesamowity i wzruszający wiersz. [sam_pro id=”0_3″ codes=”true”]

Następnie SPPW Chairman pan Wiktor Moszczyński w swoim wystąpieniu przedstawił zebranym historię Koła SPK Nr 11 “Środkowy Wschód” w Londynie. Nazwę taką Koło otrzymało ponieważ było to jedyne Koło SPK W Brytania, które powstało na Bliskim Wschodzie w 1946 roku na terenie byłego głównego obozu Drugiego Korpusu w Egipcie w miejscowości Quassasim.

Stworzyła go grupa polskich żołnierzy w tym obozie. Do Londynu Koło przeniosło się w 1949 roku.Jest jednym z najbardziej wzorowych i liczebnych Kół SPK obecnie SPPW w Wielkiej Brytanii. Koncert kolęd i pieśni wojskowych usłyszeliśmy w wykonaniu pani Iwony Januszajtis mezzo/soprano oraz braci Mikołaja i Juliana Lisiak z Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych Im.Św.Królowej Jadwigi- Forest- Ilford.

Był z nami też weteran Pan Kalete wraz z małżonką, który obchodził 102 urodziny, więc nie odbyło się bez wspólnego śpiewu życząc mu długich lat życia w zdrowiu.
Byli z nami też obecni Przedstawiciele Polskiego Klubu Miłośników Historii z Brighton i Oldham. Marek Wierzbicki i Beata Sobotka, Ireneusz Eric Gałka oraz wielu bliskich naszemu Kołu przyjaciół. Gorące podziękowania należą się pani Prezes Koła SPPW Nr 11w Londynie pani Krystynie Dereszewskiej, organizatorce spotkania, która zadbała o wszystkie szczegóły, abyśmy spędzili popołudnie w miłej, serdecznej i rodzinnej atmosferze. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z tak zacnym Kołem jakim jest “Środkowy Wschód” życzymy im powodzenia i sukcesów na przyszłość.
Z koleżeńskim pozdrowieniem
Krysia Jenvey


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...