Wystawa Fotografii w parku St. James’

Głos Polonii Com Informacje News Reklama
Głos Polonii Com Informacje News Reklama

Na piątkowym wernisażu (30-08-2013) wystawy pojawiło się wielu znakomitych gości, w tym sam Burmistrz miasta Southampton z małżonką. Na wernisażu obecni byli również sami organizatorzy wystawy: Dave Adcock – Project Manager w EU Welcome, Jan Carr – Community Coordinator dla St. James’ Park, Pawel Baran – fotograf i organizator imprez społeczno-kulturowych, Izabela Manowska – fotograf, Peter Feher – producent video, Karina K. Kiss – aktorka.
W piątkowy wieczór pojawiło się również wielu fotografów, którzy przedstawili swoje prace, jak i wielu innych wspaniałych gości.

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

W Wielki Weekend Otwarcia Wystawy w sobotę 31 sierpnia w parku St. James’ odbyło się malowanie twarzy dla dzieci oraz towarzysząca impreza sportowa zorganizowana przez zarząd Parku St. James’ w ramach której kawiarnia Park Life Café zorganizowała grill’a. Przez cały czas jej trwania w kawiarni Park Life Café skosztować można ciast przygotowanych przez „Jandulsky Delicious Cakes”.
Sama wystawa została zorganizowana w ramach fundacji EU Welcome prowadzonej przez Dave’a Adcock’a i jest to nasza pierwsza wystawa, teraz wystawy takie organizowane będą cyklicznie. Wystawa nie miała narzuconego tematu, tak więc prace, które można na niej zobaczyć przedstawiają portrety, przyrodę, zwierzęta, architekturę, ulice, dzieci i inne.
Dodatkową atrakcją był występ zespołu „Ez Way” w niedzielne popołudnie który odbył się na świeżym powietrzu pod panelem słonecznym i cieszył się dużym zainteresowaniem rodzin odwiedzających park wraz z dziećmi. Na koncercie zjawili się również regularni fani zespołu.
Do wystawy nadesłanych zostało 130 prac od 43 artystów fotografików. Decyzją wewnętrznej komisji wybranych zostało z tego 60 najlepszych prac, które zostały wydrukowane i oprawione a następnie zawieszone w galerii Park Life Café w St. James’ Park, Shirley.
Pozostałe prace były również wyświetlane w prezentacji multimedialnej na ekranie przez cały czas trwania wystawy. W prezentacji wyświetlane jest również video promocyjne wystawy przygotowane przez Peter’a Feher’a pt. „Uchwycić moment”. Video zostało przygotowane przez następującą ekipę: produkcja i edycja video – Peter Feher; zdjęcia: Izabela Manowska, Pawel Baran, wystąpiła – Karina K. Kiss.
Założeniem wystawy było zaprosić do współpracy artystow fotografików przybyłych do Southampton z krajów Unii Europejskiej, aby ukazać iż nie jesteśmy tu po to tylko aby pracować i zarabiać pieniądze, ale że mamy pasje, talenty, że umiemy również wyrażać się w sztuce i że tą sztukę, w tym wypadku fotografie, umiemy i chcemy przedstawiać innym społecznościom w Southampton. Cele i założenia udało się zrealizować.
Wystawa Fotograficzna była czynna codziennie od soboty 31 sierpnia do piątku 13 września w godz. 11:00 – 17:00.
Czekamy na kolejne !!!
Organizator: Dave Adcock – Project Manager w EU Welcome, Jan Carr – Community Coordinator dla St. James’ Park, Pawel Baran


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...