Zabawy z Ciuchcią.

Ciuchcia, to play grupa stworzona dla polskich dzieci i ich rodziców przez Anie i Monikę w Southampton. Pierwsze spotkanie odbyło się 8 lat temu. Nie obyło się bez wzlotów i upadków ale grupa dzięki wielkiemu zainteresowaniu i popularności działa do dziś.

[sam_pro id="0_1" codes="true"]

Kiedy we wrześniu 2015 roku, ja i moja koleżanka Iza podjęłyśmy decyzję przejęcia grupy, Ciuchcia liczyła wtedy niewielu już uczestników. Postanowiłyśmy jednak, że ta grupa nie może tak po prostu zniknąć z harmonogramu naszego tygodnia. Dzięki ogromnemu wsparciu finansowemu ze strony City Council Southampton zajęcia Ciuchci znowu ruszyły pełną parą w wynajętej sali w Polskim Klubie przy Portswood Road.
Założeniem Ciuchci jest jedno. Dzieci. Nasze dzieci. To nasza pasja której upust dajemy na zajęciach. Obie z Izą mamy wykształcenie pedagogiczne co pomaga w stworzeniu optymalnych warunków dla ich rozwoju. Oferujemy innowacyjność, pomysłowość, kreatywność ale także i wolność na naszych spotkaniach.

Priorytetem jest, aby dzieci które do nas przyjdą, czyli Nasze Dzieci, znalazły miejsce, w którym będą się czuły bezpiecznie. Zależy nam na tym, aby były kochane, wysłuchane i zrozumiane. Nie chcemy ich oceniać, ale zaakceptować ze wszystkimi ich wadami i zaletami, czyli tak jak w domu. Pragniemy stworzyć atmosferę ogniska domowego i jednocześnie zapewnić warunki dobrej edukacji. Chcemy, aby Rodzice mieli poczucie, że każde zajęcia są prowadzone przez osoby, które całe serce wkładają w pracę z dziećmi. Naszym celem jest umożliwienie wszechstronnego poszerzania zainteresowań i zdolności maluchów. Wszystkie nasze poczynania edukacyjne i opiekuńcze nastawione są na stymulowanie indywidualnego rozwoju każdego dziecka, zgodnie z jego możliwościami i umiejętnościami. Obok zajęć edukacyjnych oferujemy zajęcia plastyczne dla dzieci, zabawy muzyczne i szereg innych form aktywnego rozwoju dziecka. Podstawowym zadaniem naszej grupy jest kształtowanie u dziecka szeroko pojętej samodzielności, przejawiającej się w umiejętności radzenia sobie z problemami, kreatywnym myśleniu, twórczym postrzeganiu świata i nieustającym rozwoju potencjału dziecka poprzez zabawę. Traktujemy dziecko jak niezależną, odpowiedzialną za siebie istotę. Rolą naszą i Rodziców jest stymulacja dzieci z uwzględnieniem niezależności i indywidualności.

Nasze spotkania odbywają się co sobotę. Różnorodność naszych spotkań umożliwia czynny udział Rodziców naszych maluchów z których najmłodszy liczy sobie zaledwie kilka tygodni. Dziękujemy pani Anecie i panu Rafałowi – właścicielom pubu Pig & Whistle na Shirley za udostępnienie lokalu na nasze spotkania. . To dzięki zaangażowaniu opiekunów dzieci i właścicieli pubu organizujemy zabawy tematyczne jak Mikołajki, bal karnawałowy czy wczorajszy Dzień Dziecka. W naszym harmonogramie zajęć jest również sprzątanie świata czy zbiórka żywności dla osób potrzebujących. Wielkie podziękowania składamy też naszej Ciuchciowej Pani skarbnik Agnieszce Borak, która była współorganizatorka wszystkich większych imprez.

Na dzień dzisiejszy grupa liczy 20 dzieciaków plus rodzice. To nasze maximum ze względu na zasady bezpieczeństwa. Lista oczekujących na przyjęcie do grupy jest dość długa. Dziękujemy wszystkim rodzicom za obdarzenie nas tak dużym zaufaniem i zainteresowaniem oraz ogromną pomoc i wyrozumiałość którą okazują na co dzień.
Anna Zabłocka i Iza Pytlos


Druk materiałów reklamowych

Oferujemy kompleksowy druk najbardziej popularnych materiałów takich jak: Ulotki, Wizytówki, Bannery, Plakaty...