AKADEMIA PANA KLEKSA premiera 5 stycznia 2024

AKADEMIA PANA KLEKSA premiera 5 stycznia 2024

Akademia Pana Kleksa to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Jana Brzechwy, która opowiada o przygodach Adasia Niezgódki w niezwykłej akademii prowadzonej przez ekscentrycznego profesora Ambrożego Kleksa. Nowy film, wyreżyserowany przez Macieja Kawulskiego, jest wierną adaptacją książki, ale wprowadza też wiele nowych elementów, które sprawiają, że będzie on atrakcyjny dla widzów w każdym wieku.

Akcja filmu rozgrywa się współcześnie. Ada Niezgódka to dziewczynka, która nie pasuje do otaczającego ją świata. Jest ciekawa świata, kreatywna i ma dużą wyobraźnię. Pewnego dnia trafia do tytułowej Akademii, gdzie spotyka innych niesamowitych uczniów, takich jak Mateusz, który potrafi mówić tylko końcówki wyrazów, czy Filuś, który ma zdolność czytania w myślach.

Przy pomocy profesora Kleksa Ada rozwija swoje talenty i odkrywa, że może być kim chce. Uczy się latać, mówić w języku zwierząt i tworzyć magiczne przedmioty. W Akademii poznaje też tajemnicę swojej rodziny, która jest związana z tajemniczym księstwem Fantazji.

Film jest pełen humoru, magii i przygody. Świetnie zagrali w nim aktorzy, a w rolach głównych wystąpili: Julia Wieniawa jako Ada, Maciej Musiał jako Mateusz, Jakub Gierszał jako Filuś i Piotr Fronczewski jako profesor Kleks.

Akademia Pana Kleksa to film, który z pewnością spodoba się najmłodszym widzom. Jest to wspaniała opowieść o tym, jak ważne jest, aby być sobą i spełniać swoje marzenia. Film docenią też starsi widzowie, którzy z sentymentem wspominają kultową ekranizację z lat 80.

reżyseria    Maciej Kawulski
scenariusz Krzysztof Gureczny, Agnieszka Kruk
gatunek     Fantasy
produkcja  Polska
premiera   5 stycznia 2024 (Światowa i polska premiera kinowa)

Wydarzenia
Reklama

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły