Zdjęcie: WOSP Southampton

WOŚP w Southampton! 32. finał z imponującym rekordem

Wiadomości Lokalne
Grzegorz Lasota

Polacy w Southampton biją rekord hojności! 32. finał WOŚP z imponującym wynikiem

Po raz kolejny Polacy w Southampton udowodnili, że potrafią dzielić się hojnie. 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w mieście zakończył się imponującym rekordem – zebrano łącznie ponad 25 000 funtów!

Już od rana w sobotę 27 stycznia w Polskiej Szkole im. Fryderyka Chopina można było spotkać wolontariuszy WOŚP z puszkami. Tego samego dnia odbył się również bieg w Common Park, a główna impreza finałowa miała miejsce 28 stycznia.

Kwestującym towarzyszyły liczne atrakcje, takie jak koncerty, pokazy pierwszej pomocy, loterie fantowe i aukcje. Mieszkańcy miasta chętnie włączali się do zabawy i wspierali szczytny cel akcji.

Głównym wydarzeniem finału były koncerty w klubie 1865. Na scenie wystąpili lokalni muzycy oraz gwiazda wieczoru – Adam Asanow (Zespół Piersi) wraz z przyjaciółmi. Licznie zgromadzona publiczność bawiła się do późnych godzin nocnych.

Tegoroczny finał WOŚP w Southampton był wyjątkowy pod wieloma względami. Po raz pierwszy kwota zebranych funduszy przekroczyła 25 000 funtów! To imponujący wynik, który świadczy o ogromnej hojności Polaków mieszkających w Southampton i okolicach.

Sukces finału to zasługa wielu osób: wolontariuszy, którzy kwestowali i organizowali atrakcje, darczyńców, którzy hojnie wsparli akcję, a także artystów, którzy uświetnili wieczorny koncert.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego wspaniałego wyniku, serdecznie dziękujemy!

Zebrane fundusze zostały przekazane na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Dzięki hojności darczyńców WOŚP, tysiące dzieci i dorosłych w Polsce otrzyma szansę na lepsze życie.

Finał WOŚP w Southampton to nie tylko zbiórka pieniędzy. To także święto dobroci i solidarności. Pokazuje on, że Polacy potrafią się zjednoczyć wokół szczytnego celu i wspólnie czynić dobro.

Już dziś czekamy na kolejny finał WOŚP!

Dodatkowe informacje:

źródło: WOSP Southampton

ZOBACZ WIĘCEJ:
Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Zegarek
Jest godzina:
CIEKAWOSTKI - TECHNOLOGIE
Najbogatsi ludzie świata w 2023 roku
Elon Musk znów na czele Większość najbogatszych ludzi świata w 2023 roku wzbogaciła się. Na czele rankingu znalazł się Elon Musk, którego majątek wzrósł o 98 miliardów dolarów, czyli o więcej niż PKB Angoli. Brytyjski dziennik „The Guardian” oparł swoją publikację na liście 500 najbogatszych osób świata sporządzonej przez Bloomberg. W pierwszej dziesiątce znalazło się tylko dwóch obywateli krajów innych niż USA – Francuz Bernard Arnault i Hindus Mukesh Ambani.…
AKADEMIA PANA KLEKSA premiera 5 stycznia 2024
Akademia Pana Kleksa to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Jana Brzechwy, która opowiada o przygodach Adasia Niezgódki w niezwykłej akademii prowadzonej przez ekscentrycznego profesora Ambrożego Kleksa. Nowy film, wyreżyserowany przez Macieja Kawulskiego, jest wierną adaptacją książki, ale wprowadza też wiele nowych elementów, które sprawiają, że będzie on atrakcyjny dla widzów w każdym wieku. Akcja filmu rozgrywa się współcześnie. Ada Niezgódka to dziewczynka, która nie pasuje do otaczającego ją świata. Jest ciekawa…
Aneta Glam-Kurp: Święta i sylwestra spędzi w Miami
Uczestniczka programu „Królowa przetrwania” Aneta Glam-Kurp zapowiedziała, że w tym roku spędzi święta Bożego Narodzenia i sylwestra w Miami. Zazwyczaj święta spędzała w bikini na plaży w Saint-Barthélemy, ale tym razem ze względu na zawodowe obowiązki swojego partnera musiała zmienić plany. – Zazwyczaj jesteśmy w bikini na plaży, ale tym razem George musi być w Miami w związku z pracą, więc zostaniemy tam i spędzimy święta u znajomych – powiedziała…
WYDARZENIA