Zdjęcie: Screan Youtube

Iga Świątek z historycznym zwycięstwem w Warszawie!

Iga Świątek triumfowała w turnieju WTA 250 w Warszawie, pokonując w finale Laurę Siegemund 6:0, 6:1. To historyczne zwycięstwo dla Polki, która została pierwszą tenisistką z naszego kraju, która wygrała turniej WTA w Polsce.

Świątek rozpoczęła turniej od zwycięstwa nad Katariną Siniakovą, następnie pokonała Paulę Badosa Gibert i Ons Jabeur. W półfinale Polka zmierzyła się z Yaniną Wickmayer, a mecz został przerwany po pierwszym secie przy stanie 6:1 dla Świątek. W niedzielę Polka wróciła na kort i pewnie wygrała drugiego seta, zapewniając sobie zwycięstwo w turnieju.

Świątek to obecnie najlepsza tenisistka świata. Liderka rankingu WTA wygrała już 15 turniejów WTA, w tym wielkoszlemowy French Open w 2020 roku. Polka jest wielką nadzieją dla polskiego tenisa i z pewnością będzie walczyć o kolejne sukcesy w najbliższych latach.

Świątek: „To dla mnie bardzo wyjątkowy moment”

Po zwycięstwie w finale w Warszawie Iga Świątek powiedziała: „To dla mnie bardzo wyjątkowy moment. Czuję się bardzo szczęśliwa i dumna, że mogłam wygrać ten turniej w Polsce. To spełnienie mojego marzenia”.

Świątek przyznała, że finał nie był łatwy, ale udało jej się zagrać dobry mecz. „Laura była bardzo trudną rywalką. Grała bardzo dobrze, ale udało mi się przełamać ją fizycznie i psychicznie” – powiedziała Polka.

Świątek dziękowała także kibicom za wsparcie. „Dziękuję wszystkim kibicom, którzy wspierali mnie podczas turnieju. To dla mnie bardzo ważne” – powiedziała Polka.

Świątek mistrzynią Polski!

Wygrana Igi Świątek w turnieju WTA 250 w Warszawie to nie tylko sukces sportowy, ale także sukces marketingowy. Polka jest bardzo popularna w Polsce i jej zwycięstwo z pewnością przyczyni się do popularyzacji tenisa w naszym kraju.

Świątek to wielka nadzieja dla polskiego sportu. Polka jest młodą i utalentowaną tenisistką, która ma przed sobą wielką karierę. Z pewnością będzie walczyć o kolejne sukcesy w najbliższych latach.

źródło: Sport PL
Czytaj Więcej:
Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Zegarek
Jest godzina:
CIEKAWOSTKI - TECHNOLOGIE
„Warszawianka” na platformie SkyShowtime
19 czerwca na platformie SkyShowtime zadebiutuje 11-odcinkowy serial „Warszawianka”. W obsadzie Borys Szyc i Krystyna Janda „Warszawianka” to opowieść o tragikomicznych losach 40-letniego playboya, stołecznej legendy, który nieustająco walczy z rzeczywistością, próbując uchwycić sens własnego istnienia we współczesnym świecie. Franek Czułkowski „Czuły” to postać głęboko złożona – nieodpowiedzialny imprezowicz, seryjny uwodziciel, a jednocześnie przyjaciel wszystkich. W tę rolę wciela się Borys Szyc, który zauważa, że poza intrygującą fabułą wartością dodaną…
Pytania na egzaminie praktycznym na prawo jazdy w Wielkiej Brytanii
W Wielkiej Brytanii egzaminy praktyczne na prawo jazdy obejmują dwa zestawy pytań: „show me” i „tell me”. Pytania „show me” wymagają od kandydatów na kierowców zaprezentowania określonych czynności, podczas gdy pytania „tell me” wymagają od nich wyjaśnienia, jak należy wykonać określone czynności. Pytania „show me” Pytania „show me” są zadawane przez egzaminatorów podczas jazdy. Egzaminator poprosi kandydata na kierowcę o wykonanie określonej czynności, takiej jak sprawdzenie poziomu oleju lub oświetlenia.…
Ile kosztuje przeżycie w Wielkiej Brytanii?
Trudno jest podać jednoznaczną odpowiedź na to pytanie, ponieważ koszty życia różnią się w zależności od regionu, stylu życia i innych czynników. Jednak według dwóch organizacji charytatywnych, Joseph Rowntree Foundation (JRF) i Trussell Trust, tygodniowy koszt egzystencji na elementarnym poziomie w UK wynosi 120 funtów dla osoby dorosłej i 200 funtów dla pary. Koszyk zawierający „niezbędne produkty/usługi” został sporządzony przez JRF i Trussell Trust i składa się na niego: 37…