Zdjęcie: screan tv

Polskie siatkarki zdobyły historyczny brązowy medal Ligi Narodów!

Sport
Redakcja GP

W meczu o trzecie miejsce pokonały reprezentację Stanów Zjednoczonych po dramatycznym tie-breaku. Olivia Różański powiedziała po przegranej z Chinami: „Jesteśmy pozytywnie nastawione, idziemy po brąz”. Magdalena Stysiak podkreślała, że drużyna gra o historię polskiej siatkówki, którą stworzyła w niedzielny wieczór pod wodzą Stefano Lavariniego. Po 55 latach Polska doczekała się tego sukcesu.

Mecz finałowy z Chinkami uniemożliwił Biało-Czerwonym historyczny awans do finału, ale wciąż była szansa na medal dla polskiej siatkówki. Aby go zdobyć, Polki musiały pokonać reprezentację Stanów Zjednoczonych. Mimo rozczarowania brakiem walki o złoto, rywalki przystąpiły do meczu z determinacją. Oczekiwano emocjonującego spotkania o brąz.

Oba zespoły rozpoczęły nerwowo, popełniając błędy w polu serwisowym. Początkowo Amerykanki miały przewagę, ale Biało-Czerwone szybko odrobiły straty i wyszły na prowadzenie. Dzięki trudnym zagrywkom, grze w obronie i bloku, wygrały pierwszego seta 25:15. W drugim secie Amerykanki odpowiedziały zmieniając skład i kontrolowały przebieg seta, ograniczając Polki do 16 punktów.

Polki poprawiły grę w trzecim secie i zdołały wyrównać na 15:15. Dzięki mocnym atakom Stysiak, wyszły na prowadzenie 19:15 i wygrały seta 25:19. Czwarta odsłona była podobna, ale Polki przegrały 18:25.

W tie-breaku Polki zaczęły lepiej, prowadząc 5:1. Amerykanki zbliżyły się na jeden punkt, ale emocjonująca końcówka zakończyła się sukcesem Polek. Różański zablokowała atak rywalek, zdobywając piłkę meczową. Następnie, po skutecznej akcji Stysiak, Polki wygrały i cieszyły się z pierwszego w historii medalu Ligi Narodów dla polskiej reprezentacji żeńskiej.

Gratulacje dla polskich siatkarek za ten niesamowity sukces!

źródło: WP

Czytaj Więcej:
Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Zegarek
Jest godzina:
CIEKAWOSTKI - TECHNOLOGIE
„Warszawianka” na platformie SkyShowtime
19 czerwca na platformie SkyShowtime zadebiutuje 11-odcinkowy serial „Warszawianka”. W obsadzie Borys Szyc i Krystyna Janda „Warszawianka” to opowieść o tragikomicznych losach 40-letniego playboya, stołecznej legendy, który nieustająco walczy z rzeczywistością, próbując uchwycić sens własnego istnienia we współczesnym świecie. Franek Czułkowski „Czuły” to postać głęboko złożona – nieodpowiedzialny imprezowicz, seryjny uwodziciel, a jednocześnie przyjaciel wszystkich. W tę rolę wciela się Borys Szyc, który zauważa, że poza intrygującą fabułą wartością dodaną…
Pytania na egzaminie praktycznym na prawo jazdy w Wielkiej Brytanii
W Wielkiej Brytanii egzaminy praktyczne na prawo jazdy obejmują dwa zestawy pytań: „show me” i „tell me”. Pytania „show me” wymagają od kandydatów na kierowców zaprezentowania określonych czynności, podczas gdy pytania „tell me” wymagają od nich wyjaśnienia, jak należy wykonać określone czynności. Pytania „show me” Pytania „show me” są zadawane przez egzaminatorów podczas jazdy. Egzaminator poprosi kandydata na kierowcę o wykonanie określonej czynności, takiej jak sprawdzenie poziomu oleju lub oświetlenia.…
Ile kosztuje przeżycie w Wielkiej Brytanii?
Trudno jest podać jednoznaczną odpowiedź na to pytanie, ponieważ koszty życia różnią się w zależności od regionu, stylu życia i innych czynników. Jednak według dwóch organizacji charytatywnych, Joseph Rowntree Foundation (JRF) i Trussell Trust, tygodniowy koszt egzystencji na elementarnym poziomie w UK wynosi 120 funtów dla osoby dorosłej i 200 funtów dla pary. Koszyk zawierający „niezbędne produkty/usługi” został sporządzony przez JRF i Trussell Trust i składa się na niego: 37…