Zdjęcie: screan tv

Wimbledon ma nową mistrzynię!

Sport
Redakcja GP

Czeszka Marketa Vondrousova zdobyła tytuł na tym turnieju. W finale pokonała Tunezyjkę Ons Jabeur 6:4, 6:4. To pierwsze wielkoszlemowe zwycięstwo w karierze 24-letniej tenisistki. Mecz rozpoczął się od prowadzenia Jabeur 2:0, ale obie zawodniczki miały problemy z utrzymaniem własnego serwisu. Vondrousova zdołała odrobić stratę i wygrać trzy kolejne gemy, znajdując się w połowie drogi do tytułu.

W drugim secie również dochodziło do przełamań, a Jabeur ponownie miała lepszy początek, prowadząc 3:1. Jednak Vondrousova odrobiła stratę i grała bezpiecznie, wykorzystując błędy rywalki. Jabeur popełniła aż 31 niewymuszonych błędów, podczas gdy Vondrousova miała 10 „winnerów” i 13 niewymuszonych błędów. Mecz trwał godzinę i 20 minut.

Po zwycięstwie Vondrousova powiedziała: „Nie do końca wiem, co się teraz dzieje, ale to wspaniałe uczucie. To były wspaniałe, ale wyczerpujące dwa tygodnie. Byłam bardzo zdenerwowana przed finałem.” To było siódme spotkanie tych tenisistek i czwarta wygrana Vondrousovej nad Jabeur. Czeszka pokonała Tunezyjkę już trzy razy w tym roku.

Jabeur po raz drugi z rzędu dotarła do finału Wimbledonu, ale zakończyła go porażką. Przyznała, że jest to najboleśniejsza porażka w jej karierze. Tunezyjka wcześniej przegrała także finał ubiegłorocznego US Open. W drodze do finału wyeliminowała silne rywalki, ale nie zdołała wygrać ostatniego kroku.

Dotychczas Vondrousova osiągnęła drugą rundę na kortach wimbledońskich w 2021 roku. Przed tym sezonem miała niewielkie doświadczenie na tej nawierzchni. Wcześniej wystąpiła w finale French Open w 2019 roku, przegrywając z Ashleigh Barty. Zwycięstwo w finale pozwoli Czeszce awansować na 10. miejsce w rankingu WTA. Jabeur pozostanie na szóstej pozycji, a na czele listy znajdzie się Iga Świątek.

źródło: londynek
Czytaj Więcej:
Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Zegarek
Jest godzina:
CIEKAWOSTKI - TECHNOLOGIE
„Warszawianka” na platformie SkyShowtime
19 czerwca na platformie SkyShowtime zadebiutuje 11-odcinkowy serial „Warszawianka”. W obsadzie Borys Szyc i Krystyna Janda „Warszawianka” to opowieść o tragikomicznych losach 40-letniego playboya, stołecznej legendy, który nieustająco walczy z rzeczywistością, próbując uchwycić sens własnego istnienia we współczesnym świecie. Franek Czułkowski „Czuły” to postać głęboko złożona – nieodpowiedzialny imprezowicz, seryjny uwodziciel, a jednocześnie przyjaciel wszystkich. W tę rolę wciela się Borys Szyc, który zauważa, że poza intrygującą fabułą wartością dodaną…
Pytania na egzaminie praktycznym na prawo jazdy w Wielkiej Brytanii
W Wielkiej Brytanii egzaminy praktyczne na prawo jazdy obejmują dwa zestawy pytań: „show me” i „tell me”. Pytania „show me” wymagają od kandydatów na kierowców zaprezentowania określonych czynności, podczas gdy pytania „tell me” wymagają od nich wyjaśnienia, jak należy wykonać określone czynności. Pytania „show me” Pytania „show me” są zadawane przez egzaminatorów podczas jazdy. Egzaminator poprosi kandydata na kierowcę o wykonanie określonej czynności, takiej jak sprawdzenie poziomu oleju lub oświetlenia.…
Ile kosztuje przeżycie w Wielkiej Brytanii?
Trudno jest podać jednoznaczną odpowiedź na to pytanie, ponieważ koszty życia różnią się w zależności od regionu, stylu życia i innych czynników. Jednak według dwóch organizacji charytatywnych, Joseph Rowntree Foundation (JRF) i Trussell Trust, tygodniowy koszt egzystencji na elementarnym poziomie w UK wynosi 120 funtów dla osoby dorosłej i 200 funtów dla pary. Koszyk zawierający „niezbędne produkty/usługi” został sporządzony przez JRF i Trussell Trust i składa się na niego: 37…